Promosyon mont giyim iş için yıpranmış, el emeği özellikler içerimesi gerekmektedir.

Genellikle daha fazla dayanıklılık ve güvenliği sağlamak için inşa edilmiştir, çünkü çeşitli ticaret sanayi içinde istihdam edilenlerin giysisi çeşitli şekillerde donatılmış olması gerekir

Tulum giyim sanayi ve tüketicilerin seçimi için çok sayıda perakendeciler vardır ve büyümeye devam etmektedirler. Alıcılar erkek giyim iş elbiseleri için olarak giysisi bakın, bir anda genel hazır giyim daha artar kayıt. 1 milyar dolarlık ciro hacmi ve yükselen giysisi iş raporu sabit yüzde 6 erkek giysisi yüzde 8 yıllık kazançları var bazı firmaları zincirler kurarak bu promosyon mont pastasından daha fazla kazanmayı amaçlamışlardır.

Kitle pazarı perakendeciler kategori için kendi mağazalarında hedef satış yapma, ağları üzerinden artan satış cirolarını hedeflemektedirler. promosyon mont üreten Giyim şirket için Marka, bilinirliğini sağlayan önemli bir unsur olarak görülebilir. Personel giysisinde elbise üzerine aplike edilen bir firma logosu arması veya amblemi organizasyona en az maliyetle marka görünürlülüğünü ve firma bilinirliliğini artırır.

Firma Logosu genellikle nakış, Ekran baskı veya ısı sızdırmazlık kullanılarak uygulanır.
Türkiyedede en etkili bir yöntemlerden biri tabiki promosyon mont üzerine uygulanan nakış işlemidir. Biir logo olmadan bir çalışanın nerede çalıştığı algılanamazken , uygun bir yere eklenen firma reklamı elbetteki kalıcı bir etkiye sahip olacaktır.